Özdilek 2008 Bayi Toplantısı Antalya'da Yapıldı
Özdilek 2008 Bayi Toplantısı Antalya'da Yapıldı
Ev Tekstili, havlu – bornoz ve perakende sektörünün önü firmalarından olan Özdilek, 2008 havlu bornoz ve ev tekstili ürünlerini Antalya Side’de düzenlenen görkemli defile ile tanıttı.
ÖZDİLEK A.Ş’ in gelenekleşen bayii toplantıları bu sene de bütün görkemiyle 21 – 22 – 23 Mart tarihlerinde “ÖZDİLEK 2008 MODA GÜNLERİ “ adı altında ANTALYA SİDE SUENO otelde gerçekleştirildi.
1500 kişinin katıldığı Bayi Toplantısı ve Defile Organizasyonunda 80 kişilik organizasyon ekibi çalıştı.
Defilede podyuma çıkan mankenler; Şenay AKAY, Tuğçe GÜDER, Arzu PAVLOVA, Fatma YAMAN, TANYA, TATİANA (Rus Gelin), ALONA, Başak AKIN, Nihat ALTINKAYA, Serkan TAN, Ediz MOLLAOĞLU, Aybars CURA ve Çocuk Mankenler..
Atilla SARAL’ ın sunumunu ile, Ünlü Mankenlerin Podyum da boy gösterdiği 2008 ÖZDİLEK Havlu ve Ev Tekstil Kreasyonu Defilesi’nde Nevresim ve pikelerin mankenlerin elbise şeklinde tanıtmaları katılımcılar tarafından büyük ilgi gördü. Ayrıca herkesin favori Sanatçısı olan Funda ARAR’ ın büyülü sahnesi eşliğinde, tüm konuklara muhteşem bir Gala yaşatıldı.
1250 metrekarelik showroom’da, Özdilek’in 17 bölge bayisi tarafından, 2008 yılının yeni ürünleri, perakendecilere tanıtıldı ve siparişler alındı. 2007 yılının iyi geçtiğini belirten, Özdilekk A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Özdilek, 2008 yılında da Yüzde 20’lik bir büyüme beklediklerini belirtti. ‘Önemli olan ürettiğimiz ürünün nihai tüketici tarafından beğenilmesi olduğunu’ söyleyen, Özdilek, Organizasyonumuzu her zaman düzenli tutup, projelerimizi planlı bir şekilde hazırlayıp, üretim ve pazarlamaya ağırlık vereceğiz, dedi. Ayrıca Bayiler toplantısında, Perakende Uzmanı İbrahim Arıt, katılımcılara Perakende sektöründeki değişimler ve gelişmeler hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.
1971 yılında, iki adet dokuma tezgahı, beş personel ve yıllık 10 ton havlu üretim kapasitesiyle havlunun ilk üretildiği yer olan Bursa’da yola çıkan Özdilek, bugün yıllık 10 bin ton havlu üretim kapasitesi, 40 ton pamuk ipliği üretimi ve Alışveriş Merkezleri ile Türk tekstil ve perakende sektörlerinde hizmetine devam ediyor. Türkiye’deki Pazar payı %25 düzeyinde bulunan Özdilek tesislerinde pamuktan ipliğe, iplikten dokuma ve konfeksiyona kadar tam entegre şekilde üretim yapılıyor. Özdilek, havlu ve bornozların kalitesi için üretimin her aşamasında aynı titizliği gösteriyor. İplik haline gelecek olan pamuğun seçilmesiyle başlayan süreç, Özdilek İplik Fabrikası’nda devam ediyor. Özdilek etiketi taşıyan bütün havlular, Özdilek İplik Fabrikası’nda üretilen iplikle dokunuyor
ABD, Kanada, Almanya, İngiltere, Rusya, Türkî Cumhuriyetleri, Suudi Arabistan, Yunanistan ve Dubai başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye gerçekleştirdiği dış satım sonucu 32 milyon USD ülkemize döviz kazandırmaktadır. 250 milyon USD cirosu ile Türkiye’de sektörünün en büyük kuruluşudur. Üretim kapasitesi ve kalitesiyle havlu ve bornoz üretiminde dünyada ilk 10 içinde, Avrupa’da ise 4. sırada yer almaktadır.
2006 yılında İnegöl Organize Sanayi Bölgesi’nde üretime başlayan Özdilek Emprime Boya Baskı tesislerinin üretim kapasitesi yıllık 18 milyon metre. 22 bin metre kapalı, 5 000 metre açık alana sahip olan tesisler 25 milyon USD’ ye mal olmuştur. Üretimden paketlemeye kadar entegre tesislerde üretilen Özdilek ürünleri, nevresim takımları, uyku setleri, pike ve takımları, full setler, genç grubu, yastık ve yorgandan oluşuyor. İnegöl Boya Baskı Tesisleri ile birlikte Özdilek’ in üretimi toplam 122 000 metrekare kapalı alana ulaşmıştır.
Özdilek, bugün perakende ve mağazacılık sektöründe, Bursa Yalova Yolu, Bursa Geçit, İzmir, Kocaeli, Afyonkarahisar Alışveriş Merkezleri, Bursa Kaplıkaya, Ataevler ve İnegöl Hipermarketleri, Bursa Çarşı, Ataköy Galleria, Şişli Cevahir, Beylikdüzü Beylicium ve Bodrum Oasis Mağazaları ile toplam 90 bin metrekare satış alanı ve 1700 personeli ile hizmet vermektedir. Özdilek, 2003 yılında İzmir’de beş yıldızlı, 219 odalı Crowne Plaza oteli ile turizm sektöründe de hizmetine devam etmektedir.Toplam 130 bin metrekare kapalı alan, 60 bin metrekare satış alanına sahip olan Özdilek Alışveriş Merkezleri, Mart ayı içerisinde Yalova’da faaliyete geçmesi planlanan Alışveriş Merkezi ile toplam çalışan sayısı 2700’e ulaşacaktır. Özdilek,2009’un ilk çeyreğinde Antalya Alışveriş Merkezini, 2009 yılının sonunda ise Eskişehir Alışveriş Merkezi’ni faaliyete geçirerek sektördeki büyümesine devam edecektir.70 bini aşkın ürün çeşidinin yer aldığı Özdilek Alışveriş Merkezleri 7’den 77’ye her yaşta tüketiciye sesleniyor ve onlara farklı bir yaşam tarzı sunuyor. Özdilek; müşterilere hizmet sunarken müşteri memnuniyetine büyük önem veriyor.Bu nedenle müşterilere zevkli bir ortam yaratarak şehir merkezlerine ve şehirlerarası kavşak noktalarına yakın konumlarda,doğayla iç içe merkezler inşa ediyor.
Özdilek’ in alışveriş merkezlerinde restoranlardan çocuk oyun alanlarına,kuru temizlemeciden sinemaya,akaryakıt istasyonundan kuaför salonlarına kadar birçok hizmet sunuluyor.
Özdilek, Bursa Havlu ve bornoz üretim tesisleri, İnegöl iplik ve emprime (boya baskı) tesisleri, Alışveriş Merkezleri, Hipermarketler ve mağazaları ile tekstil ve perakende sektörlerinde 4500 kişiye istihdam sağlamaktadır.
Özdilek,28 Mart 1998 tarihinde aldığı ISO 9001 Kalite Sistem Belgesi’yle perakende sektöründe bu belgeye sahip ilk kuruluş oldu.Ayrıca,2004 yılında TC Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından Tüketici Memnuniyetini ilke edinen şirket ödülüne layık görüldü.Bu ödül,Özdilek alışveriş merkezlerinin tüketiciye sunduğu hizmetler ve farklı satış tekniklerinin bir sonucu olarak alındı.Ödülün kazanılmasında,tüketici memnuniyetinin şirket politikası olarak benimsenmesi,alışverişin güvenilir ve kolay hale getirilmesi de etkili oldu.
Tüm üretim ve satış faaliyetlerini müşteri memnuniyeti üzerine oluşturan Özdilek; temel olarak ‘Müşteri varsa biz varız’ felsefesini benimsiyor. Stratejisini müşterinin ihtiyaçlarını tedarik ederken onlarla daima dürüst,güvene dayalı ve samimi ilişkiler içerisinde olmak üzerine inşa ediyor.Özdilek markasının müşteri odaklı stratejisi,müşteri talep ve beklentilerini iyi bir iletişim kurarak anlamaya dayanıyor.
Özdilek in marka politikasının unsurlarından biri,müşteri beğeni ve şikayetlerini değerlendirerek hızlı bir geri dönüş yapmak,bir diğeri de kalite bilincini yapılan bütün işlere taşımak ve buna bütün çalışanların katılmasını sağlamak.Özdilek 41 yıllık deneyimiyle sürekli değişen ülke ve dünya koşullarına uyum sağlamaya özel önem veriyor.Başta teknoloji olmak üzere ilgili tüm alanlarda meydana gelen değişiklikleri takip ediyor ve işletmeye uyarlıyor.Yeni görüş ve programlar üreterek kurumsal gelişimi sağlamak ve toplumsal gelişime katkıda bulunmak da Özdilek’ in marka değerlerinden.
Trtex Haber 2008 info@trtex.com