TÜRKİYE'DE OTEL TEKSTİLİ
TÜRKİYE'DE OTEL TEKSTİLİDünya truziminde çok önemli yeri olan Türkiyenin otel tekstilindeki renk, desen ve tasarımları oldukca büyüleyici. Ülkemizde bulunan otel yöneticileri Türk tekstilini tercih etmesi nereden nereye geldiğimizi göstermektedir.
Şu yıllarda adından çok söz edilen Çin' in ürettiği malların kalitesiz ve moda trendine uygun olmaması ve Avrupa ülkelerininde bizimle aynı kaliteyi çok daha pahalı satması bu sektörde Türkiyede bulunan otel tekstilcilerinin işine yarıyor. Dünyadaki turistlerin en çok ziyaret ettikleri Akdeniz ülkeleri bize yakın olmasıda çok büyük bir avantaj sağlıyor. Bukadar güzel bir konumda bulunan Ülkemizin aslında eksikleride oldukca fazla. Yeterince tanıtım ve fuar organizasyona önem vermememiz pazarlama ağımızı geliştirememiz bunların en başında yer alıyor.
Türkiyede bulunan ev tekstilcileri sadece pazarın türkiye olmadığını bilmeleri gerekir. Yanı başımızda bulunan Yunanistan, İtalya, İspanya, Fransa, v.b gibi ülkelerde çok daha fazla boy gösterip ürünlerimizi satmamız gerekiyor. Otel sektöründe çok sık değiştirilen perdeler, yatak örtüleri, havlu, bornoz, nevresim, çarşaf ve masa örtüleri ülkemizde oldukca kaliteli ve hesaplı bulunmaktadır. İnternet sayesinde bütün bu güzel pazara çok kolay ulaşabilirsiniz.
Trtex haber 2006 trtex@trtex.com