Başkent de Bir gecede 3 Hırsızlık
Başkent de Bir gecede 3 HırsızlıkAnkara da alışık olduğumuz soygunlar abartılarak devam ediyor. Ankara Sitelere yakın H.Gazi Semtinde 3 Mefruşat mağazası bir gecede soyuldu.
Ankaranın Siteler semtinde bulunan H.Gazi mahallesinde bir gecede tamı tamına 3 mefruşatcı birden soyuldu. Zerafet mefruşat, Asena Nur Tekstil ve Buket Perde 17.03.2006 Cuma gecesi hırsızların camları patlatarak alarmları etkisiz hale getirerek çok kısa bir sürede Fantazi tül ve kumaşları arabalarına yükleyerek kaçmayı başardılar.
Güvenlik birimlerinden aldığımız bilgilere göre hırsızlar tam profesyonel işlerini yapmışlar. Bu ayın başlarında Sitelerde bulunan Antaş Tekstilide aynı yöntemle soymuşlar ve büyük maddi hasar açmışlardı. Toplamda 100 bin YTL olarak belirlenen soygunun tek tesellisi sigortalarının bulunması. Güvenlik görevlileri uyarılarını yapmayı ihmal etmediler. Dış kepenk, Sensörlü aydınlatma, içten kapanan ikinci kepenk, güvenli kilit sistemi, gizli ikinci alarm, güvenlik kamerası ve sigorta mutlaka bulunmalı.
Trtex haber Ankara 2006