Altınbaşak'tan Yatak Örtüleri..
Yatak odasında yatak başta olmak üzere kullanılan tekstil ürünleri toz akarları, küf ve bakteriler için iyi birer üreme alanı. Bir çok kimse bu zararlıların belki de farkında değil. Bu tür mikro organizmalara karşı organik ve sağlıklı ev tekstili ürünlerini tercih ederek korunabilir, uyku kalitenizi artırabilirsiniz.
Kış mevsiminin yaklaşmasıyla nevresim takımları, yatak örtüleri, rengarenk pikeler, çarşaflar bizleri sımsıcak sarmak üzere raflardan indirildi, yatak odalarının görünümü bir nebze yenilendi. Evleri renklendiren, tasarımlı yatak örtülerini, nevresim takımlarını, çarşafları seçerken tahriş, alerji, astım, egzama nedeni olan boya ve kimyasalların kullanıldığı, OEKO-TEX® veya organik sertifikası olmayan sağlıksız ürünlere de dikkat etmek gerekiyor. Tarzı yansıtan renkli tasarımlı, yumuşak dokulu kumaşlarla evler bir taraftan daha yaşanılır konfora kavuşurken, diğer taraftan tene temas eden bu ürünlerinin yüzde yüz sağlıklı olup olmadığını gözden kaçırmamak gerekiyor.
Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve sağlıklı ev tekstili üretimi yapan Denizli merkezli Altınbaşak Tekstil'in AR-GE ve ürün geliştirme ekibi, tüketicilere yiyeceklere dikkat ettikleri kadar giysi ve deriyle temas eden ev tekstili ürünlerinde de mutlaka sağlık sertifikalarına haiz markaları tercih etmeleri tavsiyesinde bulunuyor.
Nevresim takımı, pike deyip geçmeyin
Yatak odasının dekorasyonunda nevresim takımı, pikeler, perde ve aksesuarlara kadar uzanan geniş bir yelpazede seçim sözkonusu. Bunların sağlıksız olması ise uyku kalitesini doğrudan etkiliyor. Kalitesiz ve sağlıksız ev tekstili ürünleri, uykuda terleme, deride tahriş, alerji, astım gibi rahatsızlıklara neden olabiliyor.
Altınbaşak Tekstil Hakkında
1971 yılında ev tekstili sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulan Denizli merkezli ALTINBAŞAK Tekstil, entegre tesisinde , havlu, bornoz, nevresim takımları, uyku setleri, baskılı ve baskısız kumas çesitleri üretimi yapmaktadır. Üretim kalitesini TSE ve ISO 9001-2000 ve Eko Teks 100 belgeleri ile destekleyen firma; 5 kıtada 25 ülkeye ürünlerinin yüzde 50'sini ihraç etmekte, diğer yarısını da yurt içi pazarında satışa sunmaktadır.
Türkiye'de 500'ün üstünde noktada satışı olan Altınbaşak, Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, Belçika, Hollanda, Rusya, Ukrayna ve Arap ülkeleri başta olmak üzere Avrupa tüketicisinin kalite standartlarını karşılayan sağlıklı ev tekstili ürünleri üretmektedir.