Sarev
Dünya Markası Sarar Giyim Ev Tekstiline GirdiSarev markasıyla ev tekstili üretimine başlayan Sarar Giyim, taklide karşı şimdiden önlemini alarak marka tescili yaptırdı.
Sarar Giyim, ev tekstiline iddialı giriyor. Yaklaşık 10 gün önce Eskişehir'deki fabrikasında nevresim ve çarşaf üretimine başlayan Sarar, bu ürünleri Sarev markasıyla tüketicinin beğenisine sunacak. Taklit ürünlerin önüne geçmek için önlemini de alan Sarar, ev tekstil kreasyonu Sarev'i patent güvencesi altına aldı. Destek Patent A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada, yurtiçinde 47, yurtdışında 18 olmak üzere toplam 65 mağazayla kadın ve erkek giyiminde hizmet sunan Sarar'ın, yeni oluşturduğu ev tekstili ürün yelpazesi için marka tescili yaptırdığı belirtildi.
Sarev mağazaları açılacak
Sarar olarak Sarev markasıyla ev tekstili sektörüne hızlı bir giriş yapacaklarını söyleyen Sarar Giyim'in patronu Cemalettin Sarar, "Marka olmak için patent sahibi olmak lazım. Dünyada söz sahibi olmak için patentinizin olması büyük önem taşıyor. Biz de hem yurtiçinde hem yurtdışında markayız ve markamızı patent sayımızı artırarak güçlendiriyoruz. Hem de taklit ürünleri engellemek için de önlem almış oluyoruz" dedi.
Şu anda günde 30 bin metrelik üretim yaptıklarını ve ilk etapta çarşaf ve nevresim takımıyla tüketiciye ulaşacaklarını da anlatan Sarar, "Bu iki üründen sonra masa örtüsü ve diğer ev tekstil ürünlerini üretmeye başlayacağız. Üretime 10 gün önce başladık. Şu anda Eskişehir'deki fabrikamızda günlük 30 bin metre mal yapıyoruz. Bu yılın ortasında üretimi artıracağız. 2007 yılında da Sarev marka ürünlerimizin satılacağı konsept mağazalar açacağız, bayilikler vereceğiz. Aynı zamanda ihracata da başlayacağız" diye konuştu.
Cemalettin Sarar, giyim sektöründe ise erkek giyimin yanı sıra kadın ve genç giyim ürünleriyle de kendilerinden söz ettireceklerini kaydetti.
Trtex haber 2006 Eskişehir