Kartela İçin İlk Adım Atıldı...
Kartela İçin İlk Adım Atıldı...EVSİAD üyelerinin 03.08.2006 Cuma günü İstanbul EVSİAD genel merkezinde yaptıkları toplantıda kartela sorunu el alındı. Üyelerden aldığımız bilgiler doğrultusunda katılımın düşük olduğu belirtildi. Son yıllarda patlama yaşanan Kartelalı satış yönteminin yaygınlaşması, sektöre zarar verdiği düşünülüyor.
EVSİAD üyelerinin 03.08.2006 Cuma günü İstanbul EVSİAD genel merkezinde yaptıkları toplantıda kartela sorunu el alındı. Üyelerden aldığımız bilgiler doğrultusunda katılımın düşük olduğu belirtildi. Son yıllarda patlama yaşanan Kartelalı satış yönteminin yaygınlaşması, sektöre zarar verdiği düşünülüyor. Her üretici ve toptancının Kartela kolleksiyonu yapması piyasalarda arz fazlası oluşturdu. Bu nedenle Sektörün bu sorununu masaya yatıran EVSİAD yaklaşık 20 katılımcı ile bu konu ele alındı. Uzun süren toplantı sonunda somut olarak net bir sonuç çıkmadı. Toplantıya katılan üyelerden TRTEX e verilen bilgiler ışığında, " Toplantı somut olarak amacına ulaşmamış görünse de Böyle bir toplantının gündeme getirilmesi sektörümüz açısından oldukca olumlu "
Uzmanlar bu konunun kısa vadede çözülemeyeceğini, çözüm için birlik ve beraberliğin olması gerektiğini, duyarlı ve pozitif yaklaşımlar sergilenmesi gerektiği üzerinde hemfikirler. Geçdiğimiz ay TRTEX de yapılan anketde sorulan " Kartela Sistemindeki Düzensizliğin Sorumlusu Sizce Kimdir? " Sorusuna % 56 Fabrikalar, % 15 Toptancılar, % 7 Perakendeciler, % 4 Dernek ve odalar sorumlu tutuluyor.
Trtex Haber 2006 info@trtex.com