Alanda Satanda Memnun
Alanda Satanda MemnunKartela sistemine geçilmesi parekende sektörünün ekonomik yükünü azaltdı, çeşidini arttırdı, müşterilerine rahat perde seçme imkanı sağladı.
Son yılların en gözde satışları artık kartela sistemiyle oluyor. Fabrika ve toptancıları ekonomik yönden zorlasada bu işden en çok perekendeciler ve son kullanıcı olan müşteriler oldukça memnun.
2005 de patlayan kartela sistemi toptancıların belli bir oran üzerinde kesim yaparak fiyatı belirleyip fire vermesini engellemesi ceşidin artması perekende sekterüne inanılmaz bir avantaj sağladı. ilk kartela piyasaya çıkdığında herkezin delilik dediği ve buna kimse ekonomik yönden dayanamaz dediği kesim sistemi 2006 yılına geldiğinde tam tersine döndü. Kesim yapmayan kartelası olmayan firmalar artık zor durumda. Türkiyenin en büyük üreticilerinden biri olan Baydemirler grubu (Brillant) da special collegtion olarak vitrindeki yerini aldı. Bu yıl kartela yöntemiyle satış yapan firmalar oldukca kreasyonunu zengin tutup büyük pazardan pay kapmayı hedefliyorlar. Bazı firmalar kesim farkı almazken bazıları % 20 ye yakın kesim farkları almaya devam ediyor. Bu konuyu uzmanlar markalaşmakda büyük yarar sağlıyacağını son kullanıcı perde alırken rahat ve daha zengin çeşitlerle beğenilmesinin sağlanacağını söylüyorlar. 2006 İstanbul Ev Tekstil Fuarı yaklaşırken fabrikalar yeni modellerini şimdiden kreasyonlarına eklediler.
Trtex olarak bu gelişmeleri yakından takip ettiğimizi söylemeliyiz. Kartela ile ilgili araştırmalarımızı anketlerimizi yine sizlerle paylaşacağız. Sizlerinde öneri ve bilgileri doğrultusunda daha iyiye gideceğimize inanıyoruz. Bizimle paylaşmak istediklerinizi e.mail olarak bize gönderebilirsiniz. trtex@trtex.com
Trtex haber 21.02.2006