Meslek Odaları Yanımızda Yok
Meslek Odaları Yanımızda YokSeçim zamanı peşimizi bırakmayan esnaf ve ticaret odaları seçim sonrası ortadan kayboluyorlar.
Sadece aidat zamanı veya seçimlerde esnafları arayıp sormaları esnafı fena halde kzıdırıyor. 2005 Sonbaharında ticaret odası seçimleri yapıldı ama hala seçimlerde yapılan oyunları esnaf unutamıyor. Trtex olarak esnafları ziyaret edip sıkıntılarını ve dertlerine ortak olduk. Bakın ortaya neler çıktı..
Seçim zamanı Ev tekstil sektöründe olmayan insanların oy kullanmaları ve seçimin kaderini değiştirmeleri, Seçilen başkanlar ve komite üyelerinin ogün bugündür esnafı ziyaret etmemeleri, bilgilendirilmemeleri ve daha neler neler.. Sivil toplum örgütlerinin kurulma amacı birlik beraberlik olmaları ve aynı çatı altında güç oluşturmaları demektir. Ama malesef geçmiş yıllarda olduğu gibi bugünlerde de değişen pek birşey yok ve kimsede güçlü değil. Sorunlar okadar fazla o kadar çokki işde bunlardan bir kaçı
1- Mağazaların soyulması
2- Finans sıkıntıları
3- İşsizlik
Meslek oda başkanları şunu söyleye bilirler. ''Bu bizim değil ülkenin sorunları ben ne yapabilirim ?
Her bireyin yapacağı çok iş var bu memleketde. Hırsızı yakalayın demiyoruz ama sigorta şirketleriyle anlaşıp toplu sözleşmeler imzalayıp % 50 ye varan imkanlar ve taksitler sağlayabilirsiniz. Nakit sıkıntılarını Bankalarla görüşüp gerçek esnafa kredi temin edebilir, çek ve senetleri yazılanlar için hükümete baskı yapabilirsiniz. Yurt içinde ve dışında fuar düzenleyebilirsiniz. Yurt dışındaki otel, restorant v.b. yerlerin e mail adres bilgilerine ulaşıp Türk girişimcilerine çok rahat öncülük edip iş imkanları sağlayabilirsiniz. yapılacak okadar çok işimiz var ki, ama o koltuklarda oturmak terlemek iş yapmak kolay değil haklısınız.
Böyle gelmiş böyle GİTMEYECEK artık. Esnafın yanında olup birlik beraberliği tekrar sağlayacak güce ve inanca sahip olan insanlarımızla dolu memleketimiz. Oturduğunuz o koltukların hesaplarını verceksiniz, sizler bizim vekaletimizi verdiğimiz insanlarsınız. Doğru işler yapıyorsanız korkmayın ama yanlış işler peşindeyseniz ...!!