Ankara'dan Başcılar Manifatura
Ankara'dan Başcılar ManifaturaAnkara'nın en meşhur yokuşudur burası. Başcılar Tekstile Uğtadık ve bir bardak çaylarını içip sohbete başladık.
Haberlerimizi Trtex' den takip ederken, biryandan da meslektaşlarımızı tanıyıp yakınlaştırmak istedik. Ankara çıkrıkçılar yokuşunu Türkiye'de bilmeyeniniz yoktur, biz yinede bilmeyenler olacağını düşünerek kısaca anlatalım. Ankaranın en eski alış veriş yapılan yeridir en çok tekstil ürünlerinin satıldığı ve satılmaya da devam edildiğini söyleye biliriz. Yokuşun tam ortasına geldiğimizde İstanbul esnaflarından Selim Mefruşat'ın Pazarlamacısı ve köşe yazarlarımızdan sevgili Nedim bey'i de orada görünce Başcılar tekstilin kapısını çaldık. Çok değerli esnaflardan Başcılar Tekstil (Ahmet Başcı) yı ziyaretimizde.Güler yüzle karşılanmak arkasından sıcacık çaylarımızı söylemeleri bizim gönlümüzü okşadı.
Tarihi ve çok eski bir çarşı olması Ahmet bey için aslında büyük bir avantaj biraz işlerin durgunluğundan bahsetsede bu durgunluğu sanıyorum hepimiz yaşıyoruz. Başcılar tekstil bu sorunu aşmak için yenilikler yaptığını ve yapmaya devam ettiğini söylemesi bizi heyecanlandırdı. Kartela sistemine geçmesi, bilgisayar ile tanışıp Türkiye'nin ve Dünya'nın dijital ortam ile pazara girmek istemeleri ve bu heyecanı bizimle paylaşmaları süperdi.. Süperdi diyorum çünkü Türk insanı artık yeniliği tanıyıp, bilgisini arttırmak ve işini daha profosyonelce yapmak istemesi ve Manifatura işinden teknoloji sayesinde işini geliştirmesi bizim insanımızın ne kadar güçlü dayanıklı ve inançlı olduğunu bir kez daha kanıtlıyordu.
Başcılar Tekstil hepimize örnek olmalı,oturarak kimse para kazanamaz o devir geçti, yapabileceğimiz hayalleri kurup, azimle çalışıp birer birer projeleri gerçekleştirme zamanı gelmistir. Dünyanın dört bir yanına ürünlerimizi satabiliriz bu gücümüz var.Yatırımlarımızı doğru yapalım yeniliklerden ve teknolojinin nimetlerinden bütün Dünyadaki gelişmiş ülkeler gibi bizlerde yararlanalım. Trtex olarak sizlerle olup sizin düşüncelerinizi, hayallerinizi, bilgilerinizi buradan rahatça yazıp kendi meslekdaşlarınızla paylaşma imkanı bulacaksınız.Ahmet Başcı ve çalışanlarına sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Trtex Haber Ankara 16.02.2006